Reklamacje i zwroty

Gwarancja

Klient zobowiązany jest do niezwłocznego zwrotu zakupionego towaru, najpóźniej w terminie 14 (czternastu) dni.

Wszystkie nasze produkty są objęte gwarancją.

  1. 24 miesiące dla klientów indywidualnych (osób fizycznych)
  2. 12 miesięcy dla klientów instytucjonalnych (podmiotów prawnych)

Uwaga: Prosimy o zachowanie dowodu zakupu (paragon lub faktura) - stanowią one podstawę do złożenia reklamacji.

 

Reklamacje

Przed otrzymaniem przesyłki należy zawsze sprawdzić, czy nie została ona uszkodzona podczas transportu. Jeśli opakowanie ma widoczne uszkodzenia zewnętrzne, zalecamy odmowę przyjęcia przesyłki, a następnie skontaktowanie się z nami pod adresem: +48 605 304 027 +48 721 556 606

Po uiszczeniu kwoty pobrania i potwierdzeniu odbioru paczki możliwe jest jej otwarcie w obecności kuriera - w przypadku stwierdzenia rozbieżności sporządzany jest protokół rozbieżności, który stanowi podstawę do późniejszej reklamacji.

Jeśli zakupione towary okażą się mieć wady produkcyjne lub nie będą zgodne z opisem, należy postępować zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

  1. Prześlij do nas produkt, który chcesz zareklamować, dołączając do niego pisemne oświadczenie, w którym opiszesz szczegółowe powody reklamacji produktu, formę rekompensaty, a także adres zwrotny oraz numer konta, na który zostanie dokonany zwrot pieniędzy (w zależności od podjętej przez sklep decyzji).
  2. ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
  3. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 14 dni roboczych od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione przez Ciebie koszty poprzez: naprawę reklamowanego produktu, przesłanie nowego egzemplarza produktu lub zwrot pieniędzy.
  4. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy Ci szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji i w ciągu 14 dni roboczych odeślemy na nasz koszt reklamowany produkt.

 

W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: pv@e-altamira.com lub telefonicznie: +48 605 304 027 +48 721 556 606.

Reklamacja w wersji elektronicznej: Prosimy o wysłanie mail na pv@e-altamira.com z załączeniem zdjęć towaru reklamowanego.

Udzielimy Ci wskazówek, jak szybko i bezproblemowo przeprowadzić reklamację.

 

Zwrot produktów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

Zwracany produkt nie może nosić śladów używania - każdy element musi być kompletny, towar dostarczony w stanie niezmienionym. W przypadku niespełnienia tego warunku, produkt nie zostanie przyjęty.

 Produkty na indywidualne zamówienie nie podlegają zwrotowi

Jeżeli chcesz dokonać zwrotu produktu:

  1. Odeślij zakupiony produkt w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z całą jego zawartością.
  2. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie, w którym zawrzesz chęć zwrotu produktu, a także numer konta, na które zostanie przekazany zwrot pieniędzy.
  3. ciągu 3 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu (czy nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony, czy znajduje się w oryginalnym opakowaniu z całą jego zawartością).
  4. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na Twój adres e-mail prześlemy informację o pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu produktu. Na załączony numer konta w ciągu 14 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy.

Jeżeli Twój zwrot produktu zostanie odrzucony (ze względu na uszkodzenie produktu lub oznaki użytkowania), przekażemy Ci na wskazany adres e-mail informację o nieprzyjęciu zwrotu produktu. W ciągu 7 dni roboczych na wskazany adres zwrotny odeślemy produkt, pokrywając koszt przesyłki.

 

O wszystkich zwrotach bądź reklamacjach prosimy informować telefonicznie +48 605 304 027 +48 721 556 606 lub mailowo pv@e-altamira.com celem ustalenia szczegółów oraz adresu do wysyłki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl